tel. 668 597 081
e-mail: mzb@kancelariatorun.eu

O Mnie

Radca Prawny, Mariola Żółkiewicz-Bystry, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1984 roku, po ukończeniu aplikacji radcowskiej, jest członkiem  Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu (wpisana na listę radców prawnych pod numerem Tr-301).

Po ukończeniu studiów w George Brown College w Toronto, Prowincja Ontario w Kanadzie  w roku 2000 i pomyślnym zdaniu egzaminów w Ontario Institute of Law Clerks z zakresu prawa spadkowego, prawa korporacyjnego, obrotu nieruchomościami oraz procedury cywilnej,  rozpoczęła pracę w kancelariach adwokackich w Toronto, stolicy Prowincji Ontario, Kanada.

Praktykę zawodową zdobywała pracując po ukończeniu studiów jako prawnik (specjalizacja prawo pracy i ubezpieczeń społecznych), a następnie jako radca prawny w przedsiębiorstwach państwowych prowadząc w pełnym zakresie ich obsługę prawną.

Mieszkając w Kanadzie, przez ostatnie dwanaście lat, do końca 2012 roku pracowała w kancelarii adwokackiej specjalizującej się głównie w sprawach rodzinnych i spadkowych. Kancelaria ta świadczyła w dużym stopniu usługi dla miejscowej Polonii kanadyjskiej na terenie Kanady oraz Polski, a także dla klientów z różnych rejonów Polski potrzebujących pomocy prawnej na terenie Kanady. 

Loga

Firma uruchomiona ze środków Unii Europejskiej pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach projektu „Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”
Poddziałanie 6.2 PO KL.